
Projectmanagement cleanroom Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis – Oncode Accelerator
C+C consultancy bereikte een belangrijke mijlpaal in het projectmanagement cleanroom ziekenhuis voor het Oncode Accelerator-programma. Dit programma richt zich op cel- en gentherapie en wordt onder meer geleid vanuit het Nederlands Kanker Instituut / Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis (NKI/AvL). Het doel is duidelijk: kankermedicatie sneller én goedkoper bij de patiënt brengen.
De overeenkomsten met alle betrokken partijen zijn nu getekend en de ontwerpfase voor de specifieke cleanrooms aan het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis, is succesvol afgerond. C+C verzorgt het projectmanagement cleanroom ziekenhuis en is trots op deze mijlpaal.
Samenwerking bij het projectmanagement cleanroom ziekenhuis
In nauwe samenwerking met Weiss Technik (specialist in de bouw van cleanrooms) en architect Gortemaker Algra Feenstra, is het ontwerp voor de benodigde cleanrooms in het I-gebouw van het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis nu voltooid. Deze ruimtes zijn essentieel voor de productie van de zeer specifieke kankermedicatie en voldoen aan de hoogste eisen van de inspectie.
Het projectmanagement cleanroom ziekenhuis ligt bij C+C; eerder waren wij ook al betrokken bij de bouw van het I-gebouw.


Unieke aanpak bouwtraject
Dit project onderscheidt zich door intensieve samenwerking vanaf de start. In plaats van het gebruikelijke traject Ontwerp – Aanbesteding/Selectie – Uitvoering, kozen we ervoor om direct met gebruiker en leveranciers van PvE naar Ontwerp naar Uitvoering te gaan. Daardoor verliep het traject aanzienlijk sneller.
Weiss Technik heeft in 2020 al cleanrooms op drie andere verdiepingen gerealiseerd. Deze ervaring draagt bij aan een efficiënte planning en effectieve uitvoering van het project.
Juist deze nauwkeurige planning en zorgvuldige uitvoering van de cleanrooms zijn van groot belang voor het behalen van de doelen van het Oncode Accelerator-programma.
Bouw en validatie cleanroomcomplex
Op dit moment wordt voor het programma Oncode Accelerator hard gewerkt aan de realisatie van het cleanroomcomplex op de 6e verdieping van het bestaande I-gebouw. Dit complex zal drie (hoog-technische) productieruimtes omvatten die geschikt zijn voor de ontwikkeling en productie van medicijnen.
Het bouwtraject is kort en wordt begin volgend jaar afgerond,. Vervolgens start het validatieproces, dat nog een aantal maanden duurt. Deze validatie is essentieel vanwege de strenge eisen voor apotheken en wordt naar verwachting in het tweede kwartaal van volgend jaar afgerond. Met ons projectmanagement voor de cleanrooms binnen het ziekenhuis zorgen we voor een soepele realisatie en tijdige validatie van deze hoogtechnologische ruimten.


Oncode Accelerator-programma
Het Oncode Accelerator-programma versnelt de ontwikkeling van innovatieve kankermedicatie. Het richt zich op cel- en gentherapieën en brengt onderzoek, productie en klinische toepassing dichter bij elkaar. Doel is om behandelingen sneller, betaalbaarder en toegankelijker bij de patiënt te krijgen.
Het cleanroomcomplex op de zesde verdieping van het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis bestaat uit drie hoogwaardige productieruimtes. De oplevering volgt begin volgend jaar, gevolgd door een validatieperiode van enkele maanden.
Bouwen aan betere zorg
Bij Cure+Care Consultancy zijn we trots op onze bijdrage aan dit innovatieve project en kijken we uit naar de verdere ontwikkelingen.
Project partners:
- Weiss Technik: specialist in bouw cleanrooms
- Gortemaker Algra Feenstra: architect
- Swinn: constructeur
- Medicomzes: specialist in bouwprojecten binnen m.n. ziekenhuizen
- Breman Zwolle: installateur
- Unica Fire & Safety: specialist in brandbeveiliging en sprinkler systemen
- Johnson controls: expert brandbeveiligingssystemen
- Haskoning DHV: adviseur installaties en validatie cleanrooms


